התאמת גודל מגן שד

 
 
משאבת החלב פועלת על ידי יצירת ואקום שמושך בעדינות את הפטמה שלך אל תוך תעלת מגן השד. אמנם המשאבה מנסה לדמות יניקת תינוק, אך בעוד שהתינוק שלך מושך את השד אל  פיו בעת היניקה, משאבת החלב תופסת את השד, מייצרת ואקום ושואבת.
מגן שד שמותאם כהלכה יסייע לשאיבה נוחה, ויאפשר למשאבה לשאוב כמות חלב רבה ככל האפשר. כמעט בלתי אפשרי לקבוע איזה גודל של מגן שד יתאים, לפני שרואים את תנועת הפטמה במהלך השאיבה. להלן מספר עצות אשר יסייעו לקבוע מהו גודל מגן השד שעשוי להתאים לך.

התאמת הגודל:
• האם הפטמה שלך נעה בחופשיות בתוך התעלה?
• האם חלק מזערי – או שום חלק – מהעטרה נמשך אל תוך תעלת מגן השד?
• האם את מבחינה בתנועה עדינה וקצבית בשד, עם כל פעימת שאיבה של המשאבה?
• האם את מרגישה שהשד מתרוקן?
• האם אינך חשה כאב בפטמות?אם התשובה לשאלות שלעיל חיובית, הרי שמגן השד הוא בגודל המתאים עבורך.כיצד תדעי אם הנך זקוקה למידה קטנה יותר?
אם חלק גדול מדי מהעטרה נמשך אל תוך התעלה, או שמגן השד אינו נצמד דיו מסביב לשד, נסי מגן שד קטן יותר.
במידה והנך מתקשה ביצירת וואקום, לשאיבה, יתכן ומגן השד בו את משתמשת גדול מידי למידתך.כיצד תדעי אם הנך זקוקה למידה גדולה יותר?
כדי לקבוע אם את צריכה מגן שד גדול יותר, התבונני בפטמתך כאשר היא נכנסת לתעלה בעת השאיבה. היא אמורה לנוע באופן חופשי ובקלות, ולא להתחכך בדפנות התעלה. אם מגן השד הדוק מדי, הפטמה תתחכך בדפנות התעלה. אם הפטמה אינה נעה בחופשיות בתוך התעלה, נסי מגן שד גדול יותר
אחרי מספר שאיבות, ייתכן שתחושי שהצד החיצוני של הפטמה (ולא קצה הפטמה) רגיש או כאוב. ייתכן שתבחיני גם עיגול קטן של קשקשי עור בתעלת מגן השד לאחר השאיבה. בעוד שעיגול קטן של חלב בתוך התעלה הוא נורמלי, הרי שעיגול של קשקשי עור עשוי להעיד שהתעלה קטנה מדי, וככל הנראה יהיה לך נוח יותר עם מגן שד גדול יותר.
 
כאשר הפטמה נעה בחופשיות בתוך תעלת מגן השד, תוכלי להבחין גם בתנועת משיכה עדינה בעטרה, בכל פעימת שאיבה. אם אינך מבחינה בשום תנועה בעטרה בעת יצירת הוואקום בשאיבה, סימן שמגן השד קטן מדי. מגן שד קטן מדי אינו מאפשר זרימת חלב טובה, ועלול ליצור בסופו של דבר חסימות בתעלות החלב, דלקות ובעיות בתפוקת חלב.
אם את חשה רגישות בפטמה מסביב לאזור החיצוני של הפטמה, או בעיות בריקון השד, צריך ככל הנראה לשפר את השאיבה בעזרת מגן שד גדול יותר.
x

#{title}

#{text}

#{price}