למה לא לתת מים לתינוקך היונק
כאשר חם בחוץ, אנחנו מזיעים יותר על מנת להתקרר. כתוצאה מכך אנחנו מאבדים יותר נוזלים, ולכן עלינו לצרוך נוזלים בכמות גדולה יותר.תינוק יונק אינו זקוק לתוספת מים. חלב האם מכיל למעלה מ 85% מים! כך הוא שומר על התינוק מפני התייבשות, תוך שהוא מספק את כל הצרכים התזונתיים החיוניים לתינוק. שתיית מים רק ממלאת את קיבתו של התינוק בלי לספק ערך תזונתי. חלב האם שלך מספיק כדי לתת לתינוקך כל מה שהוא צריך. יתרה מזו, לא רק שהתינוק אינו זקוק למים: שתיית מים עוד עלולה להכניס אותו לסיכון של הרעלת מים (על-ידי דילול הדם), אשר עלולה לגרום לו לפרכוסים.

ההנקה מספיקה בהחלט כדי להעניק לתינוק את כל הנוזלים הדרושים לו. יחד עם זאת, תינוק שחם לו והוא צמא, עשוי לבקש הנקה בכמות מרובה מהרגיל. בימים חמים ויבשים ביותר תשימי לב שתינוקך רוצה לאכול במרווחי זמן קצרים יותר. ובסנכרון לזה, הגוף שלך ייצר חלב דליל יותר כדי שהוא יתאים בדיוק למה שדרוש לתינוקך במזג אוויר חם.

חפשי אחר רמזים לכך שתינוקך מעוניין לאכול לעיתים קרובות יותר. אל תתני לו מים או קוביות קרח. ייתכן שאת צריכה לשתות יותר מים, כדי לענות על הצרכים שלך ושל תינוקך גם יחד, אבל התינוק עצמו אינו זקוק לתוספת מים גם במזג אוויר חם מאוד.

אם ביתך ממוזג, תינוקך עלול לאבד יותר נוזלים דרך העור. לכן יש לזכור כי בית קריר אינו אומר בהכרח, שתינוקך לא יחווה צריכת נוזלים מוגברת, כאשר מזג האוויר חם.

קירור התינוק: ניתן לקרר את התינוק על ידי אמבטיה מהירה, טבילה בבריכת שכשוך ואפילו רק התזה של מעט מים עליו. אפשר לעשות זאת לפני זמן ההאכלה או עם כל החלפת חיתול – תוכלי להניח פיסת בד בדרך קבע ליד משטח ההחתלה, לצורך ניגוב התינוק. אם הלילה חם ולח כמעט כמו ביום, צינון התינוק במים היא דרך טובה להרגיע אותו ולהפוך את שעת ההשכבה לנוחה ונעימה יותר.

מהם התסמינים של התייבשות?

התייבשות יכולה לנוע בין התייבשות מתונה לבין כזו שמסכנת חיים. לכן חשוב להכיר את הסימנים המקדימים. אם לתינוקך יש אחד או יותר מהסימנים שלהלן, הוא עלול להיות מיובש:

-שתן כהה, בעל ריח חזק
-חיתולים רטובים מועטים מהרגיל
-אדישות ו / או עצבנות
-בכי ללא דמעות
-שפתיים יבשות ו / או פה צחיח

אם אתה רואה אצל תינוקך תופעות כאלו, גשי להיניק! ולהיניק! ולהיניק עוד קצת לקינוח…

דאגי גם לעצמך מפני התייבשות:

עשי לעצמך הרגל לשתות כוס (230 גרם) מים בכל פעם שאת מיניקה, בתוספת שתי כוסות נוספות ליום. בכל פעם שהתינוק שותה, עלייך לשתות גם כן. אם תתרגלי לשתות כוס מים בכל פעם שתינוקך יונק (שזה בדרך כלל 8 עד 10 פעמים ביום), תספקי לגופך את כל הנוזלים שאת זקוקה להם עבור עצמך ועבור ההנקה.

ההורמונים האחראים על יצירת החלב עוזרים לגופך לשמר בתוכו את המים, לכן חוסר בשתייה מספקת אינו משפיע על תכולת הנוזלים בחלב שלך. עם זאת, חוסר נוזלים במידה מספקת עלול להשפיע עלייך, ולגרום לך לעצירות, לעייפות ולריכוז לקוי. עקבי אחרי סימנים המאותתים לך שגופך מקבל מספיק נוזלים. אם הפה שלך רטוב, אינך סובלת מעצירות, והשתן שלך חסר צבע עד צהבהב, נראה שאת שותה מספיק. לעומת זאת, אם צבע השתן שלך דומה באופן עקבי לצבע מיץ תפוחים, זה אומר שהכליות שלך מאותתות לך לשתות יותר. אם את מרגישה יבשה, סביר להניח שאת אכן יבשה.

ד"ר סירס, רופא ילדים אמריקאי מוערך, אומר שהטוב ביותר עבור אמהות מיניקות הוא לשתות בעיקר מים. אם אתה מעוניינת לגוון, הוסיפי טעם למים בסחיטת לימון או ליים, או מעט מהמיץ האהוב עליך. מיצי פירות אינם מזון עשיר ברכיבים מזינים. הם מכילים קלוריות רבות ורכיבי תזונה מינימליים. שתיית מיץ בכמות רבה מדי היא סיבה חבויה לעלייה נוספת במשקלך.

x

#{title}

#{text}

#{price}