כיצד תגני על עור התינוק מפני השמש?

 

נתוני סקרים מוכיחים שישראל נמצאת במקום הגבוה ביותר בעולם בחולים הסובלים ממלנומה (סרטן העור)! האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לתינוקות להימנע מהיחשפות לשמש בין השעות 9:00 ל 16:00. במידה ואין אפשרות להימנע מכך, וחייבים לצאת עם התינוק בשעות אלו, האגודה מציינת שההגנה הטובה ביותר מפני היחשפות לשמש היא בגדים. חולצות בעלות שרוולים, מכנסיים, גרביים, וכובע עם שוליים רחבים. כל אזור שבכל אופן חשוף לשמש, יש למרוח בקרם הגנה מעל sun protection factor) SPF 30). עם זאת ישנה הנחיה לא למרוח קרם הגנה על עורם של תינוקות מתחת לגיל שנה.

כידוע קרם הגנה בהחלט מומלץ לילדים ולמבוגרים, מה הופך תינוקות לשונים במקרה הזה?
"עורם של תינוקת פחות בשל בהשוואה לעורם של מבוגרים. ובנוסף אצל תינוקות היחס בין משקל גופם לשטח עור הגוף הוא שונה מאשר אצל ילדים ומבוגרים. שני נתונים אילו יחד גורמים לכך שהיחשפותו של התינוק לכמות הכימיקלים הנמצאים בקרם הגנה גדולה באופן משמעותי מהיחשפותו של ילד או מבוגר, ובכך מגדילה את סיכוני תופעות הלוואי של תינוקות לקרם הגנה." מציינת דר' שירלי סאקס, רופאת ילדים מה FDA.

דר' סאקס מוסיפה "במצב שאין אפשרות למנוע את חשיפתו של התינוק לשמש, יש להיוועץ עם רופא הילדים מה עליך לעשות עם תינוקך. במידה ורופא הילדים המטפל מאשר שימוש בקרם הגנה, מומלץ למרוח כמות קטנה של קרם ההגנה עם הגנה של פחות מ SPF 15 על שטחים קטנים של הגוף, כגון על הלחיים, ועל הצד האחורי של הידיים."

הקמפיין החדש שהאגודה למלחה בסרטן מפיצה "אל תחשוף את עצמך לצד האפל של השמש" מומלץ לנסות למרוח כמויות קטנות של קרם ההגנה על בטנו או גבו של התינוק, לפני המריחה על שאר המקומות בגוף. בנוסף מומלץ להלביש לתינוקות בגד ים מלא.
נתון חשוב נוסף הוא, כאשר עור הגוף רטוב, כמות הקרינה המסוכנת הנספגת בגוף עולה.

סקר ישראלי המבוסס על נתונים מלשכות הגיוס, שפורסם בעיתון הבינלאומי לסרטן מציין:
הסיכון לתחלואה בסרטן העור בקרב ישראלי ממוצא אירופאי היה גבוה פי ארבע מישראלים ממוצא אסיה וצפון אפריקה. התחלואה בקרב אוכלוסיית ילדים יהודים אשר עלו לישראל לפני גיל 10 היתה פי שניים מאשר אוכלוסיית הילדים שעלו לארץ לאחר גיל 10. נתוני הסקר מבוססים על נתונים של למעלה ממיליון גברים ישראליים.

אז תצאי עם תינוקך וכדי שיהיה קיץ כיף ובטוח, תזהרי מהשמש.

בבכרת קיץ כיף, בטוח ובריא
אריאלה וצוות הנקה טובה
 
x

#{title}

#{text}

#{price}