כמה חלב שאוב עלי להשאיר לתינוק כשאנחנו לא יחד?

 


אין אמא מניקה שלא שואלת עצמה את השאלה הזאת.

כשתינוק יונק אין לנו דרך ודאית לדעת כמה מ"ל בדיוק הוא שותה בכל ארוחה. כשחוזרים לעבודה או נפרדים מהתינוק מספר שעות חשוב לדעת כמה חלב שאוב צריך להשאיר לו.

באופן כללי התשובה היא שזה מאוד אינדיבידואלי. זה תלוי בגיל התינוק, משקלו וכמובן באופי התינוק. כל תינוק יונק כמות שונה של חלב ודורש כמות קצת שונה כשמדובר בשתייה מבקבוק של חלב אם שאוב.

מחקרים שונים משערים את הכמות הממוצעת שתינוק יונק במשך תקופת ההנקה שלו: ביומו הראשון הוא יונק בערך 5-7 מ"ל, הכמות גדלה בימים הבאים ל- 22-27 מ"ל, בגיל שבוע ל- 45-60 מ"ל ומגיל חודש והלאה 80-150 מ"ל. יוצא שתינוק מגיל חודש ומעלה יונק בין 750-900 מ"ל ביום.

תינוקות יונקים לא משנים את הכמות אותה הם יונקים אלא מרכיבי החלב משתנים בהתאם לגיל התינוק. כך שאין סיבה להגדיל את הכמות שהתינוק יונק (כמו בתמ"ל) מגיל חודש. כן! קראתם את זה נכון. זה מדהים, נכון?!

כדאי מאוד להקפיא את המנות של החלב השאוב במנות קטנות של 100 מ"ל וגם להכין מנות קטנות יותר להשלמות של 20/ 30 מ"ל. אם שקית אחת לא הספיקה אפשר להפשיר שקית קטנה נוספת וכך לא ייזרק החלב היקר שלך. זה בעיקר עניין של ניסוי וטעייה.

הנה כמה מוצרים שאולי יעניינו אותך:

יש נוסחה שיכולה לעזור לך בחישוב; שערי כמה הנקות התינוק שלך בדר"כ יונק ביום. חלקי 750 מ"ל במספר ההנקות ביממה. זאת הכמות המשוערת שכדאי להשאיר לכל ארוחה. לדוגמא: אם התינוק יונק בערך 8 פעמים ביום, נחלק 750 מ"ל ב8, יוצא שצריך להכין שקיות של 90 מ"ל לכל ארוחה כשאת לא איתו. נדיר שתינוק יונק צורך יותר מ120-150 מ"ל חלב שאוב בארוחה.

המלצה מאוד חשובה היא להאכיל את התינוק בצורה תומכת הנקה. הסכנות בהאכלת תינוק בצורה לא תומכת הנקה, כלומר, שהחלב ממלא את כל הפטמה והוא זורם לפיו של התינוק במהירות, הן העדפת בקבוק ופגיעה במנגנון השובע של התינוק.

בסופו של יום את עושה כל כך הרבה מאמצים כדי לתת לתינוקך את הטוב ביותר עבורו (שאיבה היא לא דבר ברור מאליו) אז כדאי להקפיד על ההמצלות כדי לוודא שההנקה לא תיפגע, החלב לא ייזרק והכי חשוב שהתינוק יהיה שמח ושבע 🙂

x

#{title}

#{text}

#{price}