הצילו! האם חלב האם שלי “החמיץ”? – סיפורן של שתי אמהות

מאת פינקי מאק קיי IBCLC

 

סיפורה של מוניק – חלב ירוק

מוניק מיואשת, היא אומרת: "אני חושבת  שיהיה עליי לגמול את התינוק מהנקה. שאבתי הבוקר חלב, וצבע החלב נהפך לירוק. מה קורה כאן? אני לא מסוגלת להאכיל את התינוק שלי בחלב הזה!"

אז מה קורה כאן?

אם תינוקך יונק ישירות מהשד, מן הסתם לא תבחיני בצבעו של החלב, וכל עוד תינוקך יונק בשמחה, אין צורך לחשוש שיש כאן בעיה. באופן טבעי, צבעו של חלב אם יכול לנוע בין לבן לכתום או לירוק, ובנוסף לעוד גוונים רבים נוספים. אחד הגורמים לשינוי בצבעו של החלב, נובע ממאכלים אותם את אוכלת. למשל, החלב שלך יכול להיצבע בגוון ורדרד במידה ואכלת סלק. לצבע כתום- אם אכלת מרק דלעת או לירוק במידה ויצא לך לשתות שייק ירוק, עמוס בתרד. בנוסף, ישנן גם תרופות שיכולות להשפיע על צבע החלב שלך.

האם קורה שיש דם בחלב האם?

במידה והחלב שלך נראה בגווני חלודה/ אדמדם/ חום- זה יכול להוות סימן לכך שיש בחלב דם. את יכולה להירגע, רב הסיכויים שלא מדובר במשהו רציני כגון סרטן השד, אך תמיד חשוב כן לבדוק את העניין ולשלול השערה זו. הסיכוי הגבוה יותר הוא שדם בחלב נובע מסדק או פצע בפטמה. בנוסף, כפי שמובא במאמר באגודת ההנקה של אוסטרליה, נפוץ מאוד לראות עקבות של דם בכולסטרום, או בחלב בימים הראשונים שלאחר הלידה, וזה כתוצאה מהתפתחות של הנקבוביות ותאי ייצור החלב שבשד. בד"כ התופעה חולפת תוך שבעה ימים.

תופעה פחות נפוצה שיכולה לגרום לדם בחלב האם היא Intraductal papilloma-  יבלת  קטנה, לא סרטנית (שפיר), הגדלה בצינוריות של השד על הציפוי הפנימי של צינור חלב, אשר מדממת כאשר היא נשחקת.

מה עליך לעשות?

כמובן, שאם את חוששת מצבע החלב שלך, ונראה לך שיתכן וישנה בעיה בשדייך (כגון עקבות של דם בחלב) או לחילופין בעיה עם תינוקך (כגון בצואה שלו), תמיד מומלץ להיבדק ע"י רופא. לאחר שיחת בירור עם מוניק, התברר שהיא החלה לאחרונה ליטול מולטי ויטמין- כאשר היא הפסיקה עם ליטול את המולטי ויטמין פסק גם הצבע הירקרק שהופיע בחלב שלה. נטילת הוויטמינים האלו בהנקה הינה מותרת ולכן מוניק יכלה להמשיך ליטול את המולטי ויטמין ללא חשש שהחלב שלה "החמיץ".

סיפורה של עמבר- חלב עם ריח חמוץ

"היה לי מלאי שלם של חלב שאוב במקפיא", מספרת עמבר, "באחד הימים כאשר הפשרתי שקית, התינוק שלי סירב לשתות את החלב. הרחתי את החלב, והיה לו ריח וטעם 'סבוני', אז הפשרתי שקית נוספת- גם היא הריחה חמצמצה. לא הבנתי מה קורה, מילאתי באופן מופתי את ההוראות בנוגע לשאיבה, הקפאה והפשרה- אני חייבת לשאוב כדי שהתינוק יאכל מבקבוק, כיוון שבעוד מספר שבועות אני חוזרת לעבודה".

מה קורה??

אם במקרה חלב האם אכן 'החמיץ' הוא יריח מעופש (כמו חלב רגיל שהחמיץ), אך מה שעמבר מתארת נשמע יותר שהיא שאבה 'lipase'- ליפז, אנזים המצוי באופן טבעי בחלב אם בעל כמה תכונות מועילות חשובות, החל מפירוק שומנים בחלב כך שהוויטמינים מסיסים בשומן (למשל ויטמיני A ו- D) וזמינים יותר לתינוק, ועד לסיוע בניקיון חלקיקי השומן המעורב היטב עם מי החלב ושמירה על כדוריות השומן הקטנות יותר, כך שהן תתעכלנה בקלות.

למרות זאת, כאשר יש עודף של ליפז בחלב האם זה יכול להעיד על כך שפירוק השומנים בחלב מהיר יותר, ותורם לטעם 'הסבוני' לחלב לאחר שנשאב. למרות שזה לא ירע לתינוקך, נפוץ מאד שהתינוק ידחה את החלב בעל הטעם הזה.

מה על האם לעשות?

לפני שעמבר תגמול בלבה להפסיק לשאוב, או שהיא תזרוק את כל מלאי החלב שלה מהמקפיא לאשפה, ישנן מספר אפשרויות מה לעשות; ראשית, נשים שיש להן עודף ליפז בחלב שלהן, יכולות לנטרל את הליפז על ידי הרתחה של החלב מיד עם השאיבה. חממי את החלב בסיר בטמפרטורה של כ- 28 מעלות, עד שאת רואה את הבעבוע בקצוות הסיר- אל תרתיחי את החלב. צנני מהר והקפיאי.

על מנת להתמודד עם המלאי במקפיא- אם עבר התוקף של החלב במקפיא או שהתקלקל (יהיה לזה טעם וריח מקולקל, לא רק טעם של סבון) יהיה עליך לזרוק אותו. אך אם זה רק ענין של טעם סבוני, את יכולה לנסות לערבב קצת מהחלב הזה, עם חלב שאוב טרי. נסי בכמויות של חצי חלב ישן וחצי טרי. אם תינוקך בוגר יותר ואוכל כבר מהתזונה המשפחתית, את יכולה להוסיף את החלב הזה למאכלים שלו, או לשייק.

אם התינוק דוחה את החלב המופשר גם כאשר את מערבבת את זה עם חלב טרי והמחשבה של זריקת הזהב הנוזלי שלך גורמת לך ממש "לבכות על חלב שנשפך",  את יכולה להשתמש בחלב שלך כמשחת מרפא, שיכולה לסייע לך במקרה של עור מגרד ויבש, שיזוף יתר, פסוריאזיס, פריחה, וגירודי עור. המשחה יכולה לתת רכות כמו של עור עדין, והתכונות האנטיבקטריאליות בחלב יכולות להפחית זיהום עקב גירוד.

קרם חלב אם

100 מ"ל שמן זרעי גפן

1 כף דונג  (שטוחה)

מספר טיפות שמן ויטמין E

100 מ"ל חלב אם בטמפרטורת החדר

ערבבי את השמן והדונג יחד. בעדינות חממי עד שהדונג נמס- אמור לערוך כ 3 דקות במיקרוגל. הוסיפי את שמן ויטמין E.

באטיות, הוסיפי את חלב האם תוך כדי בחישה של תערובת השמן. התערובת אמורה להתעבות תוך כדי בחישה, ותתעבה יותר כאשר התערובת מתקררת. צקי לתוך קופסה עם מכסה, ואחסני במקרר. ניתן לשמור במקרר למשך שלושה חודשים.

קישור לכתבה המקורית של פינקי באנגלית
פינקי מאק קיי הינה יועצת הנקה מוסמכת בינלאומית, וכותבת רב המכר babycar, וספרה החדש Sleeping Like a Babyy נמכר בדפוס ואודיו.

x

#{title}

#{text}

#{price}