טיפים למניקה בצום יום כיפור‎

 


לא מעט אמהות פונות אלינו בדאגה לגבי הצום ביום כיפור, אז הנה חמישה טיפים מווסליסה שקולובסקי קורדי, IBCLC, יועצת הנקה מוסמכת בירושלים.

1. יום כיפור הוא צום דאורייתא ולכן יש להתייעץ עם רב בכל מקרה של חשש לסיבוכים בהנקה (כגון: תינוק פג, דלקת בשד בזמן האחרון, בעיות בתפוקת החלב) ישנן גישות שונות לגבי שתיה ואכילה לשיעורין בגלל חומרת הצום: יש רבנים שסוברים שיש כאן פיקוח נפש של התינוק. התינוק אינו מחויב בצום, והזנתו עלולה להיפגע. משום כך הם פוסקים לאמא לכתחילה, שתיה לשיעורין. מנגד, יש רבנים שבגלל חומרת הצום פוסקים שמותר לשתות לשיעורין, רק בדיעבד, אם יש חשש לפגיעה במשק החלב. כאמור, לכן מומלץ להתייעץ עם רב שמכיר את האישה ואת מצבה באופן אישי.

2. כאשר אנחנו צמות תוך כדי הנקה חשוב מאוד להמשיך להניק בזמן הצום ולא לרווח את הארוחות של התינוק, שילוב בין צום (יובש) וחוסר ריקון של השדיים (הפסקת הנקה) הוא מאוד לא בריא לשד (עלול להוביל לדלקת בשד).

3. חשוב מאוד לקחת פסק זמן ולנוח עם התינוק בשיטת עור לעור ביום הצום.

4. אפשרי וחשוב לשתות, לאכול ולהניק הרבה מראש. יש הבדל בהרגשה של אם וגם בכמויות החלב בין אם שנחה, אוכלת ושותה בשפע ביממה לפני יום כיפור לבין מישהי שהלכה להתפלל בלילה לפני ואז הייתה עסוקה בהכנה של סעודה מפסקת.

5. הירידה האמיתית בתפוקה מגיעה לרוב ביום אחרי הצום ולא בצום עצמו. מאוד חשוב לאכול, לשתות ולנוח גם יום אחרי הצום, ולא לתכנן לחזור מיד לתוך האינטנסיביות של החיים…

כמו תמיד, נשמח לעמוד לשרותכן ולעזור לכן עם כל מוצר שיכול להעשיר את חווית ההנקה שלכן.

אנו מאחלות לכן שנה טובה וגמר חתימה טובה!
אריאלה וצוות הנקה טובה

x

#{title}

#{text}

#{price}